Kazayı merak edip durunca Motoru bağlandı, 5.600 TL ceza yedi

Remzi Güven Caddesinde servis aracı ile motosikletin çarpışması sonucunda meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.


Kazayı merak ederek duran plakasız motosikleti sorgulayan trafik ekipleri, hurdaya ayrıldığı belirlenen motosikleti bağlarken, ehliyeti olmayan sürücüye de 5.600 TL para cezası uyguladı.
Motosikletinin park halinde olduğunu, benzini olmadığı için iterek geldiğini ve ceza yazılamayacağını söyleyen motosiklet sürücüsü, ceza yazılmaya başlayınca trafik ekiplerine ceza yazmamaları için dil döktü.

Remzi Güven Caddesi ile Namık Kemal Caddelerinin kesiştiği kavşakta meydana gelen kazanın ardından kazayı merak edip duran motosiklet sürücüsü ile trafik ekipleri arasında yaşananlar kazanın önüne geçti.


Kaza Şelale Mahallesi Remzi Güven Caddesinde Üniversite istikametinden Bayır Mezarlığı istikametine seyir halindeki M. E.’in kullandığı 07 AFJ 470 plakalı özel eğitim kurumuna ait servis aracının, yolun sol tarafında bulunan Namık Kemal Caddesine döndüğü sırada, Bayır Mezarlığı istikametinden gelen R. K.’ın kullandığı 07 NE 981 plakalı motosiklet ile çarpışması sonucunda meydana geldi.


Kazada hafif yaralanan motosiklet sürücüsü R. K., 112 sağlık ekibinin olay yerinde yaptığı müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.


KAZAYI MERAK ETTİ MOTOSİKLETİNDEN OLDU


Kazanın ardından motosikletiyle olay yerine gelen ve kaza sonrası yaşananları takip eden bir vatandaş, bu merakının bedelini ağır ödedi. Trafik ekipleri plakası olmayan motosikleti sorguladığında motosikletin hurdaya ayrılmış olduğunu, trafikten çekildiğini belirledi. Trafik ekipleri motosikleti bağlayarak yediemin otoparkına çekerken, motosiklet sürücüsü M. A. K.’ya da sürücü belgesi olmaması, kask takmaması ve hurda araçla trafiğe çıkması nedeniyle 5.600 TL para cezası uygulandı.


Önce motosikletinin park halinde olduğunu, uygulamada yakalanmadığı için ceza yazılamayacağını, sonra motosikletine binerek değil, iterek geldiğini iddia eden M. A. K., trafik ekiplerinin kararlılığı karşısında ceza yazmamaları için dil dökmeye başladı. Karakaya ceza yemekten kurtulamadı.


KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA


Kaza anı ve trafekten men edilen motosikletin olay yerine gelme anları yol kenarında bulunan işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı.


Kaynak : https://www.haberci07.com/kazayi-merak-edip-durunca-motoru-baglandi-5-600-tl-ceza-yedi/44438/
 
Üst