Elon Musk, Twitter’a teklif verdi

elon-musuk-300x200.jpg

Dünyaca ünlü elektrikli araba üreticisi Tesla’nın patronu Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı satın alabilmek için teklif verdi. Elon Musk, Twitter için hisse başına 54,2 Amerikan Doları ödeyeceğini ve firmaya 41 milyar dolarlık bir teklifte bulunduğunu açıkladı.

Kısa bir süre önce Twitter’ın hisselerine ortak olan Musk, Twitter’ın en büyük hissedarlarından olduğu ortaya çıktı. Sosyal medya platformunu satın almak için verdiği teklifin kabul edilmemesi durumunda “Hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek” diyen Elon Musk, Twitter’ın olağanüstü potansiyelini ortaya çıkarmak için doğru kişi olduğunu söyledi.

”OLAĞANÜSTÜ POTANSİYELİ VAR VE ONUN KİLİDİNİ AÇACAĞIM”

ABD mali düzenleyicisine yaptığı bir başvuruda Musk, “Twitter’ın dünya çapında özgür konuşma platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet edebileceğini düşünüyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.” dedi.

Twitter’ın olağanüstü bir potansiyelinin olduğunu vurgulayan Musk, bu potansiyeli ortaya çıkartabilecek ve onun kilidini açabilecek doğru kişinin kendisi olduğunu söyledi.
 
Üst